Przewóz domowych kwiatów

Przewóz domowych kwiatów

Przewóz domowych kwiatów, czyli przeprowadzka roślin – porady przygotowane przez panią Beatę Chodkowską z Salonu Kwiatowego Łezka w Lublinie.

Zamiar przenoszenia roślin doniczkowych do nowego miejsca wiąże się z kilkoma ważnymi zasadami.
Małe rośliny należy opakować w papier i włożyć do pudełka w taki sposób, żeby stały stabilnie i bezpiecznie. Duże rośliny również należy opakować w papier i przewozić na stojąco. Jeżeli jest mocno rozgałęziona proponujemy podwiązać gałązki do pnia głównego rośliny. Cenną radą jest, żeby doniczki dużych roślin zawinąć w torbę foliową w celu uniknięcia wysypywania się ziemi. Należy ustawić je zabezpieczając przed ewentualnym niepożądanym ruchem, co ochroni przed obiciem donic i połamaniem się liści.

Wszystkie rośliny przed przeprowadzką można przesadzić do świeżej ziemi – co polecamy; albo zrobić to po ich przemieszczeniu. Nie należy podlewać ani nawozić. Te zabiegi najsłuszniej jest wykonać po dobie od przeprowadzki, czyli po wstępnym zaklimatyzowaniu się roślin. Jeśli zmiana miejsca następuje zimą, należy rośliny zabezpieczyć w kilka warstw grubego papieru, bardzo szczelnie je osłaniając (być może pracownicy Wea dodatkowo, delikatnie, zasłonią je na przykład kocem!).

Po przeprowadzce rośliny potrzebują około dwóch tygodni na zaakceptowanie nowych warunków klimatycznych. Ważne jest, żeby sprawnie znaleźć dla nich dobre stanowiska, czyli zgodne z ich indywidualnymi potrzebami: światła i temperatury. Informacje te można wyszukać w fachowej literaturze lub na stronach www – są one interesujące również dlatego, że raz uzyskane pozwolą nam i w przyszłości odpowiednio zadbać o naszą domową kolekcję. Raz ustanowione miejsca nie powinny być zamieniane, ponieważ ich rotacja może osłabić kondycję roślin.

Kwitnące rośliny wymagają szczególnej uwagi przy ich opakowywaniu, ostrożności i dokładności podczas przewozu domowych kwiatów. Nawet szybkie przewozy, takie jak przeprowadzki Lublin, mogą uszkodzić rośliny, jeśli te są nieumiejętnie lub niestarannie przygotowane. Nie polecamy przesadzania roślin kwitnących ani przed, ani po przeprowadzce. Należy to zrobić po ich przekwitnieniu. Zalecamy utrzymanie podobnych temperatur w każdym kolejnym pomieszczeniu przy odsłanianiu roślin i bezwzględne unikanie przeciągów.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *